sablona: /usr/local/www/apache22/data/htdocs-wwwtest.kraj-jihocesky.cz/sys/web/templates/uvod
Jihočeský kraj
31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto: Děti milují příběhy a objevují místa, kde všude je najdou. (336.41 KB)
Děti milují příběhy a objevují místa, kde všude je najdou
24.02.2016

Netradiční jarní prázdniny "Na vlnách příběhu"nyní prožívá 12 školáků každý den v Jihočeské vědecké knihovně. V rámci jarního příměstského tábora objevují řadu míst, kde na ně mohou čekat příběhy v nejrůznějších podobách. Navštívily již fotoateliér U Beránka, zažívaly příběhy v zákulisí Jihočeského divadla. Zjistily jaké je prostředí velkého kina, kde prozkoumaly místa, kam běžný návštěvník nezavítá a už se těší na to, co je bude čekat v Českém rozhlase a při návštěvě knihařské dílny budějovické knihovny. Jarní tábor organizuje Jihočeská vědecká knihovna ve spolupráci s DDM České Budějovice.

"O tom, že knižní regály jsou plné příběhů, nikdo nepochybuje, ale příběh najdeme i na řadě dalších míst. A nás napadlo je dětem přiblížit. ", říká Vendula Medalová, která s nápadem uspořádat jarní tábor v knihovně přišla. Každému dni je věnováno jiné místo a dopoledne se děti v knihovně připravují na jeho návštěvu. "Před fotografováním nejdříve vymyslely kratičký příběh do několika snímků, ve kterém pak samy figurovaly a před čtvrteční návštěvou rozhlasu si zase připraví nezvyklé zpravodajství," dodává druhá z knihovnic Kateřina Štěrbová.

V rámci jarního tábora navštíví děti také vybrané pobočky knihovny v okrajových částech města. Během týdne si děti vedou deníčky, kde si každý vytváří svůj táborový příběh, jež doplní kresbami. Na památku do deníčku dostanou od knihovnic také fotografie, dokumentující prožité prázdniny.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku