sablona: /usr/local/www/apache22/data/htdocs-wwwtest.kraj-jihocesky.cz/sys/web/templates/uvod
Jihočeský kraj

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto aktualita (372.37 KB)
Představení jednotlivých expozic výstavy CERN „Accelerating Science“
9.08.2016

Unikátní výstava Accelerating Science, vytvořena Evropskou organizací pro jaderný výzkum CERN v Ženevě a do České republiky ji přiváží Jihočeský kraj, byla do července ještě k vidění v litevském Vilniusu. Nyní se chystá přemístit do Českých Budějovic a přípravy doprovodných expozic spolupracujících subjektů jsou již v plném proudu. Vše bude k vidění od 21. září 2016 na českobudějovickém výstavišti.

„Jako první představujeme doprovodnou expozici VŠTE, protože právě VŠTE se od počátku podílela na spolupodání celého projektu," přibližuje Tomáš Cílek, ředitel Regionální rozvojové agentury jižních Čech. Návštěvníci zde uvidí, jak fungují 3D tiskárny a 3D skenery. „Pomocí 3D tiskárny sestavíme model urychlovače v CERNu, který bude simulovat srážku. Model bude doplněn elektronikou a vystaven po celou dobu konání výstavy Accelerating Science," prozrazuje Vojtěch Stehel, ředitel Projektového a inovačního centra VŠTE. „K vidění budou i další modely, například postaviček ze známých filmů a pohádek, které díky 3D tiskárnám a 3D skeneru vyrobíme," dodává Vojtěch Stehel.

Unikátní expozice Accelerating Science byla vytvořená Evropskou organizací pro jaderný výzkum CERN v Ženevě za podpory Dudley Wright Foundation. „Příprava konání expozice v Českých Budějovicích trvala od roku 2013. Nápad k jejímu pořádání se zrodil na konferenci o přibližování vědy studentům organizované Českou styčnou kanceláří pro výzkum, vývoj a inovace v Bruselu. Díky Jihočeskému kraji, který nese většinu nákladů, Vysoké škole technické a ekonomické v Českých Budějovicích a Regionální rozvojové agentuře jižních Čech se výstava ze zahraničí dostává až do jihočeské metropole," přibližuje René Příhoda, který jako vedoucí Bruselské kanceláře Jihočeského kraje celou akci inicioval.
„Právě České Budějovice budou jediným městem České republiky, které bude ojedinělou interaktivní výstavu hostit. Po dobu čtyř měsíců bude vystavena v pavilonu B4 Výstaviště České Budějovice," sděluje Milan Nebesář, vedoucí odboru Kanceláře hejtmana Jihočeského kraje.

„Návštěvníky čekají jedinečné zážitky, o které by neměli přijít. Vstup na výstavu je zdarma," zve k návštěvě Tomáš Cílek, ředitel Regionální rozvojové agentury jižních Čech.

Více informací naleznete na www.vystavacern.cz a na Facebooku Výstava CERN „Accelerating Science".

Na spolupráci se mimo jiné podílejí: MŠMT, MPO, Nadace ČEZ, Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích, Katedra aplikované fyziky a techniky Pedagogické fakulty při Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích, Výbor pro spolupráci ČR s CERN.

 

Kontakt:
Ilona Ledajaksová
Tel.: +420 724 155 889
e-mail: info@vystavacern.cz

 

 

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku