sablona: /usr/local/www/apache22/data/htdocs-wwwtest.kraj-jihocesky.cz/sys/web/templates/uvod
Jihočeský kraj
31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Ilustrační foto (112.15 KB)
Jihočeský kraj opraví komunikaci v Rožmberku nad Vltavou za necelých 30 milionů korun
2.06.2017

Téměř 30 milionů si vyžádá oprava komunikace v Rožmberku nad Vltavou. Stavební práce na silnici budou rozděleny do dvou etap a potrvají okolo tří měsíců, vždy mimo hlavní turistickou sezonu.


„První část oprav bude probíhat od září do listopadu letošního roku, druhá je plánována na duben až červen roku 2018," upozornil radní pro veřejné zakázky Antonín Krák a dodal, že opravy budou probíhat převážně v zastavěném území města Rožmberk nad Vltavou.


Nejdříve se bude podle Kráka rekonstruovat kratší úsek na pravém břehu Vltavy v délce 421 metrů, vedoucí od mostu po konec souvislé zástavby ve městě. „Druhý úsek na levém břehu Vltavy pak měří 577 metrů a zahrnuje trasu od začátku obce až po most přes Vltavu," doplnil radní.


Opravy, jak Krák dále sdělil, budou zahrnovat nejen kompletní výměnu povrchu vozovky, ale také úpravu či doplnění chodníků, parkovacích míst nebo autobusových zastávek. Cena bude navíc o jedenáct milionů nižší, než se původně předpokládalo. „Počítali jsme s náklady okolo 41 milionů, podařilo se však vysoutěžit cenu výrazně nižší," uvedl ředitel Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Jan Štícha s tím, že Město Rožmberk zaplatí necelých deset milionů korun a zbylých dvacet pak Správa a údržba silnic Jihočeského kraje.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku