sablona: /usr/local/www/apache22/data/htdocs-wwwtest.kraj-jihocesky.cz/sys/web/templates/uvod
Jihočeský kraj

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Stříhání pásky na dálnici D3 Veselí nad Lužnicí - Bošilec (164.87 KB)
Jihočeský kraj má dalších pět kilometrů dálnice. Tentokrát v úseku Veselí nad Lužnicí – Bošilec
12.10.2017

Zase o něco rychleji a bezpečněji budou moci jezdit řidiči v Jihočeském kraji. Od čtvrtka 12. října jim začne sloužit nový úsek dálnice D3 na trase Veselí nad Lužnicí – Bošilec. Více než pět kilometrů nových komunikací stálo okolo 635 milionů korun bez DPH, což je o polovinu méně, než byla původní předpokládaná nabídková cena.

„Musím se přiznat, že v začátcích celé stavby jsem měl obavy, jestli lze za necelých padesát procent předpokládané nabídkové ceny dálnici postavit. Dnes jsem rád, že se ty obavy nenaplnily a my se můžeme projet po novém úseku D3,“ řekl s úsměvem generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic ČR Jan Kroupa, pro kterého je každý dobudovaný úsek dálnice nejen cestou k rychlejší a bezpečnější dopravě, ale má pozitivní dopad i na kvalitu života obyvatel. „Díky dálnici D3 se zlepší mobilita obyvatel, v oblastech dotčených stávající tranzitní dopravou se zvýší bezpečnost provozu a sníží se negativní zdravotní dopady způsobené hlukem a exhalacemi,“ upozornil Kroupa. 

Přešlo se od slov k činům, konstatovala Stráská při otevření dalšího úseku dálnice

Přešlo se od slov k činům. To konstatovala při otevření dalšího úseku dálnice D3 hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská. „Mám radost, když jedu od Budějovic a vidím, jak se na silnicích pilně pracuje. Duch se takříkajíc promítl do gesta a za to gesto bych chtěla poděkovat všem bývalým politickým reprezentacím, které se v minulých letech opravdu aktivně snažily dálnici vybudovat,“ uvedla Stráská a vyjádřila přání, aby se v budování dálnice pokračovalo stejným tempem směrem na jih i na Prahu.

Dálnice se sice otevírá před volbami, ale práce na ní, to je výsledek mnohaleté práce

Všem, co se na stavbě podíleli, vyjádřil své díky i radní pro dopravu Jiří Švec. „Dálnice se sice otevírá pár dní před volbami, což může vypadat jako úmysl, ale musíme si hlavně uvědomit, že jde o výsledek mnohaleté práce, na které se podílela spousta lidí a ti všichni si zaslouží poděkování,“ zdůraznil Švec s tím, že zprovozněná dálnice je dalším kouskem do skládačky právě budovaných komunikací.  

Stavba D3 Veselí nad Lužnicí – Bošilec navazuje na dokončený úsek dálnice mezi Táborem a Veselím nad Lužnicí. Hlavní význam celé budoucí dálnice spočívá v propojení Prahy s oblastí jižních Čech a dále do Rakouska. Celý projekt byl spolufinancován v rámci Operačního programu Doprava 2007-2013 a Operačního programu Doprava 2014-2020 z Fondu soudržnosti.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku