sablona: /usr/local/www/apache22/data/htdocs-wwwtest.kraj-jihocesky.cz/sys/web/templates/uvod
Jihočeský kraj

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto aktualita (75.59 KB)
Strakoničtí studenti reprezentovali Jihočeský kraj až v Malajsii
13.10.2017

Věcný a finanční dar v celkové výši 75 tisíc korun věnovaný Technologickým centrem Písek (TCP) předal ve středu 11. října první náměstek hejtmanky Josef Knot Vyšší odborné škole, Střední průmyslové škole a Střední odborné škole řemesel a služeb ve Strakonicích. Předání daru proběhlo za přítomnosti vedení a vybraných studentů této školy v prostorách TCP. 

„Pokud nechceme být montovnou Evropské unie, musíme podporovat inovace a hlavně mladé lidi, kteří mají dobré nápady a nebojí se je realizovat. Takoví jsou právě strakoničtí studenti. Je neuvěřitelný úspěch, že se jejich týmu Miracle Engineers podařilo vůbec na světové finále v Malajsii probojovat,“ zdůraznil Knot a vysvětlil, že účasti na mezinárodním klání v Kuala Lumpur v Malajsii předcházelo vítězství týmu strakonických žáků v republikovém kole soutěže Formule 1, kde v letošním roce obhájili titul mistrů republiky na školách.

Projekt F1 ve školách je celosvětová vzdělávací soutěž určená pro studenty středních škol ve věku 15 – 19 let. Tento jedinečný projekt má za cíl podporovat budoucí techniky, inženýry, vědce a obchodní manažery. Jednotlivé týmy jsou sestaveny z řad studentů a mají za úkol vyrobit miniaturu modelu F1, testovat ji a následně s ní závodit v jednotlivých kolech. Studenti se tak učí pracovat s předními konstrukčními a technologickými softwary a lépe se tak orientovat v technických oborech. Zároveň se prověřují jejich marketingové schopnosti - jak svůj projekt propagovat, zajistit reklamní předměty pro mezinárodní setkání, a důležitá je i komunikace v angličtině.

TCP dlouhodobě podporuje rozvoj a inovace v technickém vzdělávání v regionu svého působení a zároveň TCP uvědomuje nutnost podpory podobných studentských týmů a soutěží, proto se rozhodlo finančně a věcně podpořit právě tým strakonických žáků a zároveň jejich domovskou školu v podobných aktivitách i do budoucna. Doufejme, že tento úspěch motivuje další žáky a studenty k podobným akcím a aktivitám a technické vzdělávání v regionu se bude dále pozitivně rozvíjet.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku