sablona: /usr/local/www/apache22/data/htdocs-wwwtest.kraj-jihocesky.cz/sys/web/templates/uvod
Jihočeský kraj
31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Na snímku zleva 1. náměstek hejtmanky Josef Knot, vítěz soutěže Leoš Kubíček a ředitel JVTP František Mlčák (111.26 KB)
Náměstek Knot: První místo v soutěži Jihoczech o nejlepší podnikatelský záměr získal Kubíčkův projekt - propojení psychologie s virtuální realitou
24.04.2018

První místo: projekt Leoše Kubíčka s názvem VIRTUAL LAB by Holistic management zaměřený na propojení psychologie s virtuální realitou. Druhé místo: projekt Michaely Šimonové a Karla Šimka  - Guide Group, který se zaměřuje na cestovní ruch, konkrétně průvodcovství. Třetí místo: projekt Zuzany Dvořákové Líškové - Zařízení pro denní pobyt mobilních osob trpících Alzheimrovou nemocí.
Shodla se na tom porota v rámci vyhlášení výsledků soutěže o nejlepší podnikatelský záměr s názvem Jihoczech 2018, jehož první ročník se uskutečnil v pátek 20. dubna v Jihočeském vědeckotechnickém parku (JVTP) v Českých Budějovicích založeném Jihočeským krajem.

Výsledky, coby jeden ze zástupců poroty, potvrdil první náměstek hejtmanky Josef Knot. „Do soutěže přihlásili autoři celkem 38 podnikatelských záměrů, přičemž do pátečního finále jich bylo vybráno deset,“ upřesnil Knot s tím, že cílem tohoto projektu bylo oslovit začínající podnikatele, ale i ty, které již mají za sebou nějaké zkušenosti, aby přišli s novými nápady. „Ty mají ve finále obohatit nejen je samotné, ale celý náš jihočeský region,“ dodal první náměstek.

Vítězové si odnesli finanční dar či možnost bezplatně využívat prostory vědeckého parku

Ředitel JVTP František Mlčák doplnil, že každý ze soutěžících si mohl vybrat téma, které bylo pro jeho podnikání důležité a zároveň by posunulo jeho nápad směrem ke skutečné praxi. „Základem Kubíčkova projektu VIRTUAL LAB je unikátní propojení psychologie a virtuální reality. To znamená, že se člověk díky speciálním brýlím ocitne v novém prostředí, na které se učí reagovat – ať už se jedná o vystoupení před cizími lidmi či o pobyt ve vesmíru. Projekt - Guide Group z dílny Šimonové a Šimka se zase orientuje na cestovní ruch, primárně na průvodcovství. Cestovní kanceláře díky němu budou schopny najít vhodného průvodce na míru. A konečně třetí projekt Dvořákové Líškové – zařízení pro osoby trpící Alzheimrovou nemocí, má pomáhat lidem zasaženým touto vážnou nemocí, která ovlivňuje poruchu paměti,“ upřesnil Mlčák s tím, že zároveň oceňuje všechny, kteří našli odvahu se soutěže zúčastnit.

Vítězové si pak odnesli finanční dar, možnost po nějakou dobu bezplatně využívat prostory JVTP, stejně jako služby odborného poradenství, aby mohli své plány realizovat. „Velice děkuji organizátorům soutěže a slibuji, že se kraj bude snažit zasadit o to, aby se i další ročníky této soutěže staly významnou regionální akcí v rámci podpory začínajících podnikatelů,“ uzavřel Knot.

Více informací najdete na níže uvedených odkazech:

http://www.jihoczech.cz/ 

http://www.jvtp.cz/o-nas/o-spolecnosti.html

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku