sablona: /usr/local/www/apache22/data/htdocs-wwwtest.kraj-jihocesky.cz/sys/web/templates/uvod
Jihočeský kraj
31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
V roce 2017 předával ceny soutěžícím pracovník Odboru komunikace Ministerstva obrany České republiky pan Mgr. Miroslav ŠINDELÁŘ (107.34 KB)
Příprava na program vyhlášení výsledků jihočeského krajského kola celostátní soutěže ŠKOLNÍ ČASOPIS ROKU 2018 vrcholí
24.04.2018

V těchto dnech vrcholí příprava na program slavnostního vyhlášení výsledků jihočeského krajského kola celostátní soutěže ŠKOLNÍ ČASOPIS ROKU 2018.

Celorepubliková soutěž školních novin a časopisů je otevřená pro všechny, kteří vydávají časopisy nebo noviny ve školských zařízeních, studentských klubech, oddílech, střediscích volného času, domech dětí a mládeže a na jejichž tvorbě se podílejí děti a mládež.  Jedná se o soutěž postupovou, která je zařazena do oficiálních soutěží Talent centra Ministerstva školství, mládeže
a tělovýchovy ČR. Hlavním organizátorem je Asociace středoškolských klubů České republiky. V letošním roce se uskutečňuje na celorepublikové úrovni již 12.ročník soutěže.   

Pro účast v celorepublikovém finále soutěže je potřeba úspěšně projít krajským kolem. Pod gescí tří jihočeských Informačních center pro mládež  Český Krumlov, Tábor a Prachatice, reps. jejich zřizovatelů, kterými jsou Centrum pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s. Český Krumlov, ICM Tábor, z.s. a KreBul, o.p.s. Prachatice se letos  Jihočeské krajské kolo soutěže školních novin a časopisů uskutečňuje již po osmé. 

Soutěž probíhá v sedmi kategoriích, které „pokrývají“ věkové skupiny dětí, které jsou  školou povinné i věkovou kategorii středoškolské mládeže. Do soutěže se kromě klasických „školních“ časopisů mohou přihlásit také časopisy oddílové, skupinové a další podobné. Co se týče formy, pak je možné do soutěže přihlásit časopisy tištěné / papírové i „elektronické“.     

V letošní jihočeské krajské soutěží se o postup do celonárodního kola uchází celkem  27 novin a časopisů. Aktuálně v těchto dnech končí svoji odpovědnou práci odborná porota, jejímž úkolem je časopisy vyhodnotit a v jednotlivých kategoriích stanovit pořadí a tím také určit časopisy a noviny, které budou postupovat na národního kola soutěže.
Kromě hodnocení časopisů ale souběžně probíhaly a probíhají také organizační práce na přípravách „programu slavnostního vyhodnocení krajského kola soutěže“.

Slavnostní vyhodnocení se uskuteční v pátek 27. dubna 2018 od 9.00 do 13.00 hodin v českobudějovickém kině Kotva pod záštitou náměstka hejtmanky Jihočeského kraje, pana Mgr. Zdeňka Dvořáka.

Program akce ale není jenom o vyhodnocení a o předání diplomů a cen. Organizátorům krajské soutěže  jde také o to, aby si účastníci odnesli i nějakou další „přidanou hodnotu“, kterou by obohatili sami sebe a případně ji předali svým dalším vrstevníkům. A tak se v programu akce členové redakcí zúčastněných časopisů setkají se známým cestovatelem a novinářem, panem Tomášem Poláčkem, z úst pracovnice českobudějovického Eurocentra, paní Pavly Slípkové, se dozvědí základní informace o evropské aktivitě pro mládež „Navrhni projekt“ a poté dostanou malý filmový dárek, kterým bude projekce zcela nového českého přírodovědného dokumentárního filmu PLANETA ČESKO.

Na podpoře krajského kola soutěže se kromě hlavních organizátorů dále spolupodílejí: Jihočeský kraj, město Český Krumlov, Eurocentrum České Budějovice, Europe Direct České Budějovice, Eurodesk Praha, E.ON Česká republika, s.r.o., Asociace nestátních neziskových organizací Jihočeského kraje, z.s., Asociace pro podporu rozvoje informačních center pro mládež v České republice, z.s.  a českobudějovické kino Kotva.    

Další informace o soutěži lze získat na těchto webech: http://icmck.cpdm.cz/index.php?page=page&kid=374  a  http://askcr.cz/casopis

V příloze naleznete pozvánku s programem

Autor: Vlastimil Kopeček, foto: archiv CPDM, o.p.s.

Pozvánka ke stažení (.pdf - 62.23 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku