sablona: /usr/local/www/apache22/data/htdocs-wwwtest.kraj-jihocesky.cz/sys/web/templates/uvod
Jihočeský kraj
31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Osobnosti na fotografii viz tisková zpráva (105.12 KB)
200 návštěvníků na Bavorsko-českém dni pro firmy
27.04.2018

V Röhrnbachu – nedaleko hranic s Jihočeským krajem – se letos konalo již druhé přeshraniční setkání. Cíl pořadatelů je, informovat o aktuálních trendech a iniciovat nové kooperace ve společném hospodářském prostoru a zintenzivnit spolupráci v příhraničí.

V minulých letech se mezi Bavorskem a Čechami hodně stalo. Ten, kdo to může dobře posoudit, je pan Dr. Jürgen Weber, vedoucí oddělení Ekonomiky, regionálního rozvoje a dopravy ve vládě Dolního Bavorska. Když chtěl na začátku svého působení vytvořit přeshraniční kontakty, musel podat žádost u příslušného úřadu a doplnit ji podrobnou zprávou. Na 2. Bavorsko-českém dnu pro firmy je pan Weber potěšen početnou návštěvností firem z obou stran hranice – celkově se zúčastnilo 200 hostů.

Potkat se na rovnocenné úrovni a společně plánovat budoucnost je velice důležité. Zejména, pokud se jedná o digitalizaci, které se tato akce ve čtvrtek 19. dubna věnovala. „Naše technologická politika se soustředila dlouho pouze na Bavorsko, ale dnes vidíme, že je nutné ji propojit i do evropských regionů. Musíme najít mezinárodní přístup, místo aby každý myslel a jednal za sebe.“ Ale bez ohledu na digitalizaci musejí být odbourány i byrokratické překážky ve věcech vzdělávání a uznávání v sousedních zemích. Bavorsko-český den pro firmy je proto „velice důležitým krokem“ k širší přeshraniční spolupráci.

Ze zcela praktických důvodů přijel pan Wolfgang Kronawitter z Schönangeru do Röhrnbachu. Vede svůj podnik se třemi zaměstnanci a hledá nutně svářeče. „Zakázky bychom měli, ale nemůžeme najít žádné zaměstnance.“ Akce, kterou organizuje Evropský region Dunaj-Vltava a Niederbayern-Forum, se mu líbí a doufá, že získá kontakty do Čech. Následně půjdu „stůl od stolu a zjistím, co je možné,“ sděluje pragmaticky. Po jednotlivých přednáškách a Best-Practice příkladech byla příležitost se vzájemně kontaktovat a v případě zájmu na tabuli mohli zájemci umístit vizitku a sdělit, jaké produkty a služby nabízejí a jaké partnery hledají.

Jaroslava Pongratz, manažerka kontaktních sítí v Evropském regionu Dunaj-Vltava, tyto požadavky později zpracuje, dotyčné zkontaktuje a umožní tím mezinárodní kooperace. „Již jsme toho hodně dosáhli, je stále více firem a organizací, které za námi aktivně přijdou“, říká Pongratz.

Také Wolfgang Kronawitter si je jistý. „Svářeče jsem v Röhrnbachu nenašel, ale to jsem ani neočekával.“ Místo toho zanechal také svou vizitku. „Tak je to vždy: Člověk se nejdříve musí zapojit do přeshraniční problematiky a pak se to realizuje …“ Za nabídku Bavorsko-českého dnu pro firmy je velice vděčný. Pro něj jako malý podnik by bylo nemožné, sám konktaktní sítě vytvářet, místo toho se zde můžu „připojit“. „Doufám, že takovéto akce budou častěji.“

V případě otázek k přeshraniční spolupráci a v případě zájmu o přeshraniční kontakty se obraťte na manažerku kontaktních sítí Ing. Jaroslavu Pongratz, j.pongratz@euregio-bayern.de nebo 0049 170 81 18 194.

Fotografie

Sebastian Gruber, zemský rada okresu Freyung-Grafenau
Bertram Vogel, jednatel Niederbayern-Forum
Kaspar Sammer, jednatel Euregio Bayerwald-Böhmerwald-Unterer Inn
Dr. Holger Wittges, jednatel Zentrum Digitalisierung Bayern GmbH
Max Haidl, vlastník a jednatel HAIDL Fenster und Türen GmbH
Ludek Keist, ředitel Jihočeské hospodářské komory
Jaroslava Pongratz, manažerka kontaktních sítí Bavorsko-Čechy
Dr. Jürgen Weber, vedoucí oddělení Ekonomiky, regionálního rozvoje a dopravy, Vláda Dolního Bavorska
Katharina Wierer, Řemeslnická komora Dolní Bavorsko-Horní Falcko
Peter Sonnleitner, Průmyslová a obchodní komora Dolního Bavorska
Prof. Dr. Wolfgang Dorner, Technická vysoká škola Deggendorf
Dr. Olaf Heinrich, Prezident krajského sněmu Dolního Bavorska

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku