sablona: /usr/local/www/apache22/data/htdocs-wwwtest.kraj-jihocesky.cz/sys/web/templates/uvod
Jihočeský kraj
31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto aktualita (80.28 KB)
Do 2. ročníku ZUŠ OPEN se zapojí i Jihočeši
17.05.2018

Ve čtvrtek 24. května se uskuteční již 2. ročník celostátního happeningu základních uměleckých škol, do kterého se zapojí i jihočeské „zušky“. Akce mladých umělců se uskuteční ve 330 městech a obcích po celé republice.

Jihočeši se mohou těšit například na pestrý program na náměstí Svornosti v Českém Krumlově, kde proběhne Promenádní koncert Dechového orchestru a Krumzušbandu v očích malířů. V synagoze pak proběhne také swingový koncert. Ve Strakonicích je připraven bohatý kulturní program na Hradě.

Neobvyklou návštěvu mladých umělců zažije Seniorcentrum v Českých Budějovicích a českobudějovická ZUŠ B. Jeremiáše v rámci dne otevřených dveří připravila odpolední koncertování v Sukově sále a na školní zahradě. V Písku začne program ZUŠ Open koncertem pro mateřské školy, následovat bude vernisáž výstavy prací žáků výtvarného oboru a den bude zakončen Velkým koncertem, přehlídkou školního orchestru a školních souborů v Divadle Fráni Šrámka. V Soběslavi se diváci mohou těšit na koncert, kde vystoupí například žáci dechového či houslového oddělení, absolventi a učitelé ZUŠ. Večer slavnostní intrádou zahájí Soběslavský žesťový kvartet.

Bohatý program je připraven i v mnoha dalších městech kraje:
Bechyně, Blatná, Borovany, České Budějovice, Český Krumlov, Dačice, Jindřichův Hradec, Kaplice, Milevsko, Písek, Prachatice, Sezimovo Ústí, Stachy, Strakonice, Tábor, Trhové Sviny, Třeboň, Týn nad Vltavou, Velešín, Veselí nad Lužnicí, Vimperk, Vlachovo Březí, Vodňany, Volary, Volyně a Zliv.
Program na celostátní úrovni vyvrcholí večerním slavnostním koncertem pražských základních uměleckých škol za účasti řady významných hostů včetně patronky nadačního fondu, pěvkyně Magdaleny Kožené. Akce bude volně přístupná pro širokou veřejnost a zdarma.
Podrobný program najdete ke stažení zde:
http://www.zusopen.cz/res/archive/022/003455.pdf?seek=1526485449

 

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku