sablona: /usr/local/www/apache22/data/htdocs-wwwtest.kraj-jihocesky.cz/sys/web/templates/uvod
Jihočeský kraj

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
po koncertě v kostele - celá skupina (120.00 KB)
Dětský a mládežnický sbor Medvíďata při ZUŠ Český Krumlov uspěl na mezinárodní soutěži v Řecku
16.07.2018

Českokrumlovská Medvíďata se s úspěchem vrátila z prestižní mezinárodní soutěže pěveckých sborů, která má letitou tradici a výborné renomé v rámci celosvětového sborového dění.  36th International Choral Festival of Preveza + 24th International Choral Competition of Preveza 5. 7. - 8. 7. 2018 je soutěžní festival v Řecku, který probíhá již od roku 1983 a je oslavou hudby, zpěvu a národních kultur různých zemí světa. Prostřednictvím umění chce lidi především sbližovat a vzájemně obohacovat.

Pěvecké sbory se mohou účastnit buď jako vystupující na koncertech nebo jako soutěžící v prostředí krásného pří-mořského města Preveza na severozápadě Řecka. Vlastnímu desetidennímu zájezdu předcházela půlroční systematická sborová příprava všech vybraných členů Medvíďat v ZUŠ ČK, navíc s generálkami a natáčením soutěžního programu koncem června. Festivalu se zúčastnilo 24 pěveckých sborů ze 17 států Evropy a Ameriky, ČR reprezentoval jediný sbor – Medvíďata ze ZUŠ Český Krumlov.

Kromě úvodní parády (průvodu s hudebně dechovou a taneční produkcí) a 2 koncertů (v kostele a pod širým nebem) Medvíďata absolvovala 2 soutěžní vystoupení v kategoriích C (dětské sbory do 17 let s předepsaným programem) a F (různé druhy sborů s libovolným programem).

Medvíďata si v obou kategoriích vyzpívala stříbrné medaile, ale co je důležitější - pokaždé podala soustředěný a energický výkon na hranici svých současných možností a zároveň dokázala, že jsou skvělou partou, která umí zaujmout, strhnout i pobavit. Za to patří všem těmto dětem a mladým lidem veliký dík, stejně jako těm, kteří tento zájezd finančně podpořili.

Přínosem tohoto projektu byla reprezentace města a Jihočeského kraje v mezinárodním měřítku, podpora aktivního trávení volného času dětí a mládeže účastí na akci zahraničního charakteru, možnost poznání jiných evropských zemí a jejich kultur, příležitost k soutěžení, výměně zkušeností a navázání nových kontaktů, možnost praktického využití jazykových znalostí a dovedností, rozšíření historicko-zeměpisných vědomostí a souvislostí, velká motivace do další práce sboru.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku