sablona: /usr/local/www/apache22/data/htdocs-wwwtest.kraj-jihocesky.cz/sys/web/templates/uvod
Jihočeský kraj

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Strakonický tým Miracle Engineers vybojoval třetí titul mistrů ČR (110.53 KB)
Studentský tým ze strakonické střední školy vybojoval třetí titul mistrů ČR
17.07.2018

Ve dnech 22. 6. – 24. 6. 2018 se konal v Praze v prostorách Národního technického muzea již desátý ročník celostátní soutěže Formule 1 ve školách. Projekt F1 ve školách je celosvětová vzdělávací soutěž určená studentům středních škol ve věku 15–19 let. Je to jedinečný projekt podporující budoucí inženýry, vědce, techniky a obchodní manažery. Hlavním cílem soutěže je zkonstruovat, vyrobit a závodit s modelem vozu F1 a naučit studenty pracovat s předními konstrukčními a technologickými softwary (CAD a CAM systémy), umožňujícími lepší orientaci v technických oborech (fyzika, aerodynamika). Dále se studenti učí porozumět designu, aerodynamice, fyzice, grafice, marketingu, finanční strategii a práci v týmu. Soutěž zvyšuje zájem studentů o technické obory, podporuje střední technické školství a pomáhá firmám v ČR, které se v současné době potýkají s nedostatkem kvalifikovaných pracovních sil v těchto oborech.

Strakonice a naši školu VOŠ, SPŠ a SOŠ řemesel a služeb reprezentovali studenti prvního a třetího ročníku oboru Strojírenství se zaměřením na počítačovou grafiku a CNC techniku, jmenovitě Pavel Lojda ze třídy 3SB (manažer, konstruktér, výrobní technik), Lukáš Hejhal z 1SB (výrobní technik), Matouš Vachuška z 1SC (support member) a studentka oboru Obalová technika se zaměřením na grafiku a design Ivana Hlaváčová ze třídy 3OT (grafička týmu). Tým Miracle Engineers působí na naší škole třetím rokem a navázal svými výbornými výsledky na bývalý tým ST Racing, který jako první z naší školy vyhrál v sezoně 2013/2014 mistrovský titul a postoupil na světové finále do Spojených arabských emirátů.

V předloňské sezoně si tým Miracle Engineers vybojoval jako mistr ČR postup na mistrovství světa, které se konalo v USA v Texasu. Členům týmu se ale bohužel nepodařilo sehnat dostatek finančních prostředků na pokrytí nákladů spojených s účastí na světovém finále, a do Texasu tak neodcestoval. V loňském roce tým Miracle Engineers obhájit titul mistrů ČR a odcestoval na světové finále do Malajsie do Kuala Lumpur.

Na letošní ročník národního finále odjížděl tým Miracle Engineers s cílem získat potřetí mistrovský titul, a stát se tak jediným týmem v ČR, který by získal zlatý hattrick. Po dvoudenním klání v Národním technickém muzeu v Praze jsme svůj cíl splnili a do Strakonic jsme přivezli kromě ceny za nejlepší konstrukci závodního vozu a ceny za nejrychlejší model na závodní dráze i třetí titul mistrů ČR. Naše škola VOŠ, SPŠ a SOŠ řemesel a služeb Strakonice se tak stala jedinou školou v republice, která vyhrála v soutěži F1 ve školách čtyřikrát titul mistrů ČR, a tým Miracle Engineers jediným týmem, jemuž se podařilo třikrát v řadě zvítězit. Svým vítězstvím jsme si vybojovali právo účasti na světovém finále, které se bude konat začátkem září v Singapuru.

Vedoucí projektu Bc. Milan Samec, DiS. E-mail: milan.samec@email.cz, tel. 734 232 132.
Manažer týmu Pavel Lojda. E-mail: lojda@miracle-engineers.cz, tel. 722 595 765.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku