sablona: /usr/local/www/apache22/data/htdocs-wwwtest.kraj-jihocesky.cz/sys/web/templates/uvod
Jihočeský kraj
31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Učeň roku 2018 (3931.70 KB)
V Dačicích byli oceněni nejlepší absolventi učebních oborů.
9.08.2018

Do aktivity Jihočeské hospodářské komory, oblastní kanceláře Jindřichův Hradec, která spočívala ve vyhlášení soutěže „Učeň roku 2018 – Dačice“ se zapojilo Střední odborné učiliště zemědělské a služeb Dačice. Za účasti zástupců Hospodářské komory, vedení města Dačice, pana poslance Ing. Jana Bartoška a zástupců firem převzali nejlepší žáci každého z oborů – automechanik, opravář zemědělských strojů, zemědělec-farmář, opravářské práce, zedník, kuchař-číšník a cukrářská výroba – hodnotné ceny, které věnovali především partneři školy.

Na závěr byla vyhlášena „TOP kategorie“, kdy si ocenění krom opravdu hodnotných cen odnesli také originální nerezovou plaketu.

Věříme, že tato aktivita bude přispívat i v dalších letech k motivaci žáků k výborným výsledkům a také přispěje ke zvýšení prestiže učebních oborů v očích široké veřejnosti. 

 

 

K vynikajícím výsledkům žáků při studiu jistě také přispěla realizace projektu „Modernizace vybavení dílen praktického vyučování SOUZaS Dačice“, který byl realizován za pomocí prostředků evropských fondů. Cílem projektu reg. č. CZ.1.14/2.4.00/34.03286 bylo zlepšení kvality odborného vzdělávání v podmínkách SOUZaS Dačice se zaměřením na současné moderní technologie využívané v praxi a jejich zavedení do výuky. Konkrétně bylo z prostředků Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad ve výši téměř 4.080.000,- Kč a z prostředků Jihočeského kraje ve výši téměř 720.000,- Kč pořízeno následující zařízení a stroje: zkušební stanice komponentů vznětových motorů, zařízení pneuservisu, kolový traktor, svařovací zdroje a zařízení pro strojní obrábění kovů. Vše využívají především žáci oboru automechanik, opravář zemědělských strojů, opravářské práce a zemědělec-farmář. 

ROP

 

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku