sablona: /usr/local/www/apache22/data/htdocs-wwwtest.kraj-jihocesky.cz/sys/web/templates/uvod
Jihočeský kraj
31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto aktualita (16.25 KB)
Slavnostní regionální konference „Jižní Čechy – historie, současnost a odkaz pro budoucí generace“
14.02.2019

Jde o první neformální setkání, jehož cílem je seznámit přední statutární zástupce měst s rozšířenou pravomocí z Jihočeského kraje s historickými kořeny míst, kde žijí, pracují a tvoří. Zároveň jde o vytváření užšího vztahu ke geniu loci Jihočeského kraje a jeho historickému odkazu pro budoucí utváření života celého území se zahraničním přesahem.

Pořadatelem celé akce je Studio JR s.r.o. České Budějovice, za podpory Jihočeského kraje, města Nové Hrady, ve spolupráci se zapsanými spolky „Města Otakarova" v Českých Budějovicích a „Společnosti Vyšehrad" v Praze. Hlavním partnerem a hostitelem celé akce je firma MANE Holding České Budějovice a Wellnes hotel „Rezidence „Nové Hrady. Akce se zúčastní cca 30 statutárních představitelů obcí s rozšířenou pravomocí, představitelé Jihočeského kraje, senátoři, poslanci Poslanecké sněmovny ČR, církev, odborná veřejnost, zástupci vysokých škol a další. V současné době je přihlášeno vice než 25 měst Jihočeského kraje.

Celou akci zahájí hejtmanka Jihočeského kraje Mgr. Ivana Stráská, Ing. Tomáš Jirsa, senátor a starosta města Hluboká nad Vlt., Mons. ThLic. David Henzl, generální vikář biskupství českobudějovického a Mgr. Vladimír Hokr, starosta města Nové Hrady.

V zajímavém programu, který charakterizuje název samotné konference „Jižní Čechy – historie, současnost  a odkaz pro budoucí generace" vystoupí významný český historik – rodák z Písku - Prof. PhDr. Jiří Kuthan, DrSc., Dr. h. c.

O novém objevu českobudějovických archeologů z doby vládnutí českého krále Přemysla Otakara II. promluví Mgr. Zuzana Thomová z Jihočeského muzea. Další vystoupení je věnováno českobudějovickému rodákovi JUDr. Janu Kotousovi, předsedovi zapsaného spolku „Společnosti Vyšehrad“, který se bude věnovat ve svém vystoupení tématu “ Dvě novohradské osobnosti a jejich přínos pro českou sociální a církevní oblast“. Během konference budou otevřeny výstavy „Česká státnost“ v dílech milevského rodáka Františka Doubka a „Král, rytíř, zakladatel – český král Přemysl Otakar II., které budou poté otevřeny i pro veřejnost do 31.3.2019.

l.ročník slavnostní regionální konference „Jižní Čechy – historie, současnost a odkaz pro budoucí generace" se koná ve středu 20. února v Nových Hradech.

Soubor ke stažení (.doc - 71.50 KB)

Soubor ke stažení (.pdf - 1265.39 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku