sablona: /usr/local/www/apache22/data/htdocs-wwwtest.kraj-jihocesky.cz/sys/web/templates/uvod
Jihočeský kraj
31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto aktualita (712.80 KB)
Malí pacienti v táborské nemocnici dostanou nové oddělení za 77 milionů
22.02.2019

Celkem 42 lůžek pro malé pacienty včetně jejich případného doprovodu. Takovou kapacitu bude mít nové dětské oddělení v Nemocnici Tábor. Jeho součástí jsou tři ambulance, kde zároveň půjde vyhledat i lékařskou první pomoc. Provoz tu zahájí během března. Při slavnostním otevření tohoto oddělení ve čtvrtek 21. února to řekl ředitel nemocnice Ivo Houška.

Stavba nového pavilonu trvala podle Houšky devět měsíců a vyžádala si náklady 77 milionů korun. „Jednadvacet milionů jsme uhradili ze svých zdrojů a 56 miliony nám přispěl zakladatel nemocnice – Jihočeský kraj,“ upřesnil ředitel.

Ročně tu hospitalizují či ambulantně ošetří 13 600 dětí

Hejtmanka Ivana Stráská vidí jednu z hlavních výhod nového oddělení v tom, že se nachází v blízkosti operačních sálů a děti na ně už nebude nutné vozit přes celý areál, jak tomu bylo dosud. „Těší mě, že nemocnice logicky přesouvá jednotlivá oddělení a v uvolněných prostorách zároveň vytváří volné místo, například pro novou psychiatrii či plánované změny týkající se léčebny pro dlouhodobě nemocné,“ uvedla hejtmanka.  

Na dětském oddělení v táborské nemocnici je ročně hospitalizováno zhruba 4 200 pacientů a dalších zhruba 9 400 jich tu ošetří ambulantně.

 

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku