sablona: /usr/local/www/apache22/data/htdocs-wwwtest.kraj-jihocesky.cz/sys/web/templates/uvod
Jihočeský kraj
31. prosince 2018 je provozní doba krajského úřadu z technických důvodů stanovena od 8:00 do 14:00 hodin. Děkujeme za pochopení

Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
V roce 2009 bude dětská olympiáda na jihu Čech, v Táboře
21.09.2007


Hry IV. Letní olympiády dětí a mládeže se budou konat v roce 2009 v Jihočeském kraji, konkrétně v Táboře. Rozhodl o tom na svém zasedání minulou středu Výkonný výkon Českého olympijského výboru.
„Výkonný výbor ČOV schválil pořadatelství Her IV. Letní olympiády dětí a mládeže 2009 Táboru," potvrdil tiskový mluvčí ČOV Jan Martínek.
Mladí sportovci z celé České republiky se do Tábora sjedou ve dnech 22. - 27. června 2009. O medaile a bodovaná umístění by se měli utkat v atletice, plavání, fotbale, tenise, basketbale, plážovém volejbalu, cyklistice, triatlonu, kanoistice, moderní gymnastice, florbalu a karate. Součástí her by měly být také dvě kulturní soutěže, a to výtvarná a fotografická. Slavnostní zahájení i zakončení se předpokládá na zimním stadionu, část ceremoniálů se uskuteční v historickém centru města.
„Z toho, že Jihočeský kraj a město Tábor uspěly se svou přihláškou k pořadatelství her, máme samozřejmě radost. Teď nastane období pilné práce, abychom hry společně řádně připravili pro jejich zdárný průběh," říká Marie Hrdinová, krajská radní pro školství, mládež a tělovýchovu.
Vlastní přípravu a průběh her zabezpečí na základě vypsaného výběrového řízení organizační partner (agentura), plánovaný rozpočet představuje částku 15 milionů korun, na jehož pokrytí se budou podílet Jihočeský kraj, město Tábor, Český olympijský výbor, ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, jednotlivé výpravy krajů a jiné zdroje (sponzoři).
Hry olympiády dětí a mládeže ČOV vyhlašuje střídavě pro letní a zimní sporty podle obdobných principů jako MOV vyhlašuje OH. Letos proběhl již pátý ročník republikových her, třetí letní. Celkem se všech republikových olympiád zúčastnilo již více než 13 000 mladých sportovců, kteří při hrách zažívají podobnou atmosféru jako na těch „velkých" - od zapálení olympijského ohně, vztažení vlajky až po společný život v olympijské vesnici.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku